Geleceği Olan Meslekler

Geleceği olan meslekler – Hangi mesleği tercih etmeliyim – En çok tercih edilen meslekler – Gelecekte devam edecek meslekler 2019 – Geleceği olan meslekler MF – En İyi Meslekler – Sayısalda En İyi Meslekler 2018

Geleceği Olan Meslekler, Hangi mesleği tercih etmeliyim? Neden Üniversite okumalıyım?

Meslek hayatı her birey için çok önemlidir.Severek yaptığınız bir meslekte hem daha iyi paralar kazanabilir hemde işinizi sıkılmadan devam ettirebilirsiniz.Çevrenizin etkisinde kalmadan meslek seçmeniz çok önemlidir.Sizin seçeceğiniz meslek kendi hayatınız etkileyeceğinden akrabalarınızın, komşularınızın etkisinde kalmamanız gereklidir.Ülkemizde genel bir önyargı olarak o bölümü neden okuyosun? O mesleğin geleceği yok. O bölümde iş bulamazsın gibi önyargılar etrafımızı sarmış durumdadır.Sizler bu önyargıları dikkate almamalı, 5 dk lık bir sohbet için hayatınıza yön vermemelisiniz.

Peki geleceği olan meslekler nelerdir?

1.Psikoloji: Psikoloji bölümü teknoloji ne kadar ilerlerse ilersin hiç bir zaman robotların ve yazılımların önüne geçemeyecek bir meslek türüdür.Her türlü ruh haline cevap arıyan bu bölüm geleceği olan bir meslek türündedir.

2.Diş Hekimliği: Diş Hekimliği mesleği de teknoloji, yazılım, robotik cerrahi, bilgisayarlar ne kadar gelişirse gelişsin asla bitmeyecek ve etkilenmeden hergün istahdam istieyen bir meslek grubudur.Diş hekimliği bölümü de geleceği olan bir meslek türüdür.

3.Tıp: Tıp mesleği diğer bir anlamı ile doktorluk gelecekte asla bitmeyecek bir meslek türüdür.Günümüzde bile binlerce mezun verilmesine rağmen yeri asla dolmayan bir meslek grubudur.Teknolojinin gelişmesi ve ilerlemesi de bu meslek grubunun önünü kesmeyecektir.

4.Hukuk: Hukuk bölümünden mezun olan bireylere hemen hemen her zaman ihtiyaç devam edecektir.İnsanların kurallar içinde yaşamak zorundadır.Teknolojinin gelişmesi ile hukuğun önü kesilemez.Tam tersine işlerin devam etmesi daha çok kolaylaşacaktır.

5.Yönetim bilişim sektörü: Teknolojinin artması ile yönetim bilişimcilere olan istek daha çok artacak buda bu bölümü okuyan bireylerin işine gelecek niteliktedir.Yönetim bilişimciler geleceği olan meslek grubundadırlar.

6.Biyomedikal Mühendisliği: Bu meslek grubu da geleceği olan bir meslektir.

7.Endüstri Mühendisliği: Endüstri mühendislerine olan ihtiyaç her zaman devam edecek gelecekte var olacak bir meslek grubudur.

8.Yazılım Mühendisliği: Teknolojinin gelişmesiyle yazılım mühendislerine olan ihtiyaç daha çok artarak devam edecektir.Yazılım mühendisliği de geleceği olan bir meslek türüdür.

9.Genetik Mühendisliği: Genetik mühendisliği de geleceği olan bir meslek türüdür.

10.Hemşire: Hemşirelik mesleği her zaman ihtiyaç duyulan bir meslek grubudur.Hemşirelik mesleğine de gelecekte ihtiyaç duyulacaktır.

11.Ebe:Ebelik mesleği de gelecekte ihtiyaç duyulan meslekler arasındadır.

12.Uluslararası İlişkiler:Uluslararası ilişkiler de gelecekte ihtiyaç duyulacak meslekler arasındadır.

Yukarıda yer alan meslekler daha çok çoğaltılabilir.Bunlar kesin bir kaynağa dayanmadan verilen bilgilerdir.

Meslek tercihi yaparken dikkat etmeniz gereken hususlar

-Kendi isteğinizle seçmelisiniz

-Geleceği düşünerek karar vermelisiniz

-Geleceği olan mesleklere yoğunlaşmalısınız

-Maddi açıdan iyi kazanç sağlayacağınız mesleği tercih etmelisiniz

-Akrabalarınızın veya çevrenizdeki insanların önyargılarını çok dikkate almamalısınız.

-Sadece ülkemizde değil global olarak çok tercih edilen meslekleri de düşünmelisiniz

-Mutlu olacağınız iş yaparken sıkılmadan yapacağınız meslekleri seçmelisiniz.

Merak ettiğiniz soruları mail atarak veya aşağıda bulunan yorum kısmından bizlere sorabilirsiniz.

Üniversite Bölümler Hakkında bilgi almak için tıklayın

Üniversite bölümleri taban puanları hakkında bilgi almak için tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu