Samsung Galaxy Note 10 İncelemesi

Samsung Galaxy Note 10 İnceleme

Yeni amiral gemisi olan Note 10, 7 Ağustos 2019 tarihi itibariyle tanıtıldı.Peki telefon bizlere neler sunuyor.Neden Samsung Galaxy Note 10 Tercih etmeliyim? Samsung Galaxy Note 10’un Fiyatı ne kadar? Samsung Galaxy Note 10 Türkiye satış fiyatı ne kadar? Samsung Galaxy Note 10 Aparatları Neler? Samsung Galaxy Note 10 Renkleri Neler?  Samsung Galaxy Note 10 avantajları nedir? Samsung Galaxy Note 10 Dezavantajları nelerdir? 

Neden Samsung Note Telefon Almalıyım?

Samsung Galaxy Note 10 Avantajları

Öğrenciler, iş adamları ve diğerleri günlük hayatı oldukça kolaylaştıran Note telefonları neden tercih etmeliyiz gelin hep birlikte tartışalım.Tüm zamanların en performanslı telefonu diyebiliriz.

Sadece not almak için kullanılmayan Samsung Note serisi birkaç kolaylığı da beraberinde getiriyor.Powerpoint’i rahatlıkla kullanarak bilgisayara ayırdığınız vakti daha da azaltabiliyorsunuz.Note kullanıcılarından gelen yorumlara göre telefonu kullanmaya başladıktan sonra bilgisayara ayırdıkları vakti yarı yarıya düşürdüklerini söylüyorlar.Resim çizerek, alarak bilgisayarınıza bağlayarak tüm işlerinizi rahatlıkla yapabileceğiniz bir telefon.Note serisi günden güne kendini geliştirerek kullanıcı sayısını artırmaya devam etmektedir.Fiyat performans ürünü olan Note serisi verdiğiniz parayı hak eden bi telefon olarak karşımıza çıkıyor. Geliştirilen kamerası ve bataryası ile birlikte kullanıcılarını oldukça memnun ediyor. Günümüzde rakip firmalar ne kadar Note serisine yakın ürünler yapsa bile Note piyasasına rakip bir ürün çıkmış değil. 

Samsung Note serisini  ilk olarak 29 Ekim 2011 tarihinde yaptı.Piyasaya bomba gibi düşen Note serisi kullanıcıları günümüzde hala elinde tutmayı başarmıştır. Samsung bu kalem işini çok iyi tutturmuş durumda diğer üreticiler ne kadar uğraştıysa da Samsung kadar kaliteli ve performanslı bir Note telefonu üretemediler.ABD’nin New York Eyaletinde düzenlenen bir etkinlikle tanıtılan Note 10 iki farklı sürümle karşımıza çıkıyor.

Samsung Galaxy Note 10 İncelemesi

Samsung Galaxy Note 10 incelememizde kavisli bir ekran bizi karşılıyor. 2 farklı modeller karşımıza çıkıyor.Note 10 modelinde 6.3 inç ekran ekran boyutu bulunurken Note 10 Plus modelinde ise 6.8 inç ekranla karşımıza çıkıyor. Ekran kalitesinden ödün vermeyen samsung her iki modelde de Süper Amoled ekran ile karşımıza çıkıyor.1080p ekran çözünürlüğü ile bizleri karşılayan Samsung Galaxy Note 10 Qualcomm’un  Snapdragon 855 veya Exynos 9825 işlemcileri ile gün yüzüne çıkan Note 10 satışa sunulduğu konuma göre işlemciler arasında farklılıklar gösterebilecektir.8 GB RAM ve 256 GB depolama alanıyla tam anlamıyla canavar gibi bir telefon olmuştur.Samsung yeni çıkardığı bu modelle birlikte kulaklık girişini iptal etmiş durumda bunun yerine kullanıcılar kendilerine paket içerisinde de çıkan çevirici ile işlerini biraz aparatla birlikte de olsa görebilecekler.Note 10 bizleri şaşırtıcı bir biçimde kamerası dik bir şekilde karşıladı bu da samsung kullanıcılarını heyecanlandırdı diyebiliriz.Yeni tanıtılan Note 10 5G çekim gücü ile indirme hızı, şebeke ve türlü donaımsal özellikleri beraberinde getirmektedir.S10’da karşılaştığımız ekrandan parmak izi okumada Samsung Galaxy Note 10’da mevcut.

Kamerası ile olağanüstü işler yaratan Samsung Galaxy Note 10 çok iyi işler çıkaracağa benziyor.Örneğin bir cansız bir pandayı 3 boyutlu olarak fotoğrafını çekerek bu fotoğrafı gif haline dönüştürebiliyor.Dönüştürülen bu gif ile birlikte çekeceğimiz fotoğrafların üzerine ekleyerek ortaya sihirbazlar gibi bir iş çıkarmış oluyoruz.a”


Samsung Galaxy Note 10 Dezavantajları

Yeni Note serisinin dezavantajlarını sıralayacak olursak.Telefonun boyutu kullanmamız için zorluk çıkarabilmektedir.Bunun içinde Samsung uygulama içi kolaylıklar sağlıyarak ergonomik yazılımlar sayesinde sıkıntıyı gidermiştir.Bir diğer sıkıntı çıkarabilecek durum ise pantolonların cebine zor sığacak bir cihaz olmasıdır.Diğer cihazlara göre daha çok elimizde taşıyarak bu sorunun da önüne geçmiş oluruz.

Samsung Galaxy Note 10 Hangi Renklere Sahip

Samsung Galaxy Note 10 Cihazı 07.08.2019 tarihi itibari ile görücüye çıkmış durumda peki telefonun hangi renk modelleri mevcut? Samsung Galaxy Note 10 cihazının Siyah, Kırmızı , pembe, gökkuşağı ve beyaz renklerde karşımıza çıkarak her yaşa ve cinsiyete hitap eden renkleri mevcut.

Samsung Galaxy Note 10 Spen Hakkında

Estetik özellikleri ile bu telefonun en önemli aracı diyebiliriz.Tanıtılan Spen tam bir mucizeler yaratıyor.SPEN ile tam anlamıyla bir sihirbaz gibi hareketler yaparak telefonu yönetebilirsiniz.Son tanıtılan Note 10 serisi ile birlikte kalemde hemen hemen Note 9 ile aynı özellikleri taşımaktadır.Şarjlı bir kalem olarak kullanabileceğimiz bu kalem uzaktan kumanda görevi görerek işimizi kolaylaştırmaktadır. Selfie çekimlerinde parmağımızın yetişmediği zamanlarda ve toplu çekimlerde bir hayli iş görecektir.Sağa ve sola kollarınızı hareket ettirerek kamera ayarları arasında uzaktan geçiş yapabileceğiniz bir yenilikle karşımıza çıkmış durumda.İş dünyamızda veya okul hayatımızda sunum yaparken slayt geçişlerinizi de kolaylıkla bu kalem sayesinde yapabileceksiniz.


Samsung Galaxy Note 10 Fiyatı

Samsung Galaxy Note 10 satışa sunulduğu konum itibari ile fiyatlarında farklılık gösterebilmektedir.Ortalama bir fiyat söyleyecek olursak Samsung Galaxy Note 10 256GB kapasiteli hali 999 EURO’dan satışa sunuldu.Samsung’un çıkarmış olduğu ve Note serisine ilk kez eklenen plus modeli ise 1149 EURO’dan satışa sunulacaktır.

Samsung Galaxy Note 10 cihazının kutu içeriğinde neler var?

Yeni çıkan Note 10 cihazımızı açtığımız zaman karşımıza AKG marka gürültüyü adapte ederek en aza indirgeyen çok iddialı bir kulaklıkla karşılaşacaksınız.Kutudan çıkan dönüştürücü ile kulaklığınızı rahatlıkla kullanabileceksiniz.Şarj aleti 1m’ye yakın şarj kablosu ve OTG adaptörü içeriği bol bir paket sizleri karşılıyor olacak.

Merak ettiğiniz teknoloji haberleri için tıklayınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu