Bulut Akademi İSG Eğitimi

Bulut Akademi

iş güvenliği eğitimi, iş güvenliği kursu, iş güvenliği sertifikası, iş güvenliği uzmanlığı kursu, isg kursu, isg sertifikası, bulut akademi

İş güvenliği eğitimi nedir? – İş güvenliği Kursu nedir? – İş güvenliği sertifikası ne işe yarar? – İş güvenliği uzmanlığı nedir? – İSG kursu ne demektir? – İSG sertifikası ne demektir? – İSG sertifikası kullanım alanları nerelerdir? Bulut Akademi İSG kursu – Bulut Akademi İletişim – Bulut Akademi Hakkında – Bulut Akademi Kursları – 

Bulut Akademi Hakkında Bilgi

Bulut akademi 2009 yılında kurulan mesleki eğitim sektöründe aktif olarak faaliyetlerini halihazırda sürdürmektedir. Milli eğitim Bakanlığı tarafından uzaktan eğiitm kursu olarak, her yıl binlerce kişinin eğitimine katkı sağlamaktadır.Bulut Akademi Sektörde öğrenci memnuniyeti ve eğitim kalitesinin mükemmelliği ile dikkat çekmektedir.Bulut Akademi bünyesinde İş güvenliği uzmanlığı kursu Türkiye’de tüm şehirlerde mesleki eğitim hizmetlerini sunmaktadır.

Bulut Akademi Kursları

Bulut Akademi son 12 yılda iş güvenliği kursu, İSG sertifikası, İş güvenliği uzmanlığı, iş güvenliği eğitimi gibi birçok dalda 9.387 öğrenciye hizmet vermiştir. Bu sayı her geçen gün artarak devam etmektedir. 

Bulut Akademi bireyleri en başarılı şekilde eğitim almalarını amaçlamaktadır.%51 Eğitimci – %49 İş insanıyız anlayışı ile yola çıkılmıştır. 

Bulut akademi eğitimleri nelerdir?

Bulut akademi eğitimleri nelerdir? Bulut Akademi hangi eğitimleri vermektedir?  Bulut Akademi Eğitimleri Hakkında Bilgi? Bu gibi soruları kısaca açıklayacak olursak;

İş güvenliği Uzmanlığı Eğitimi

İşyeri hekimliği Eğitimi 

İşyeri Hemşireliği Eğitimi

İSG Yüksek Lisans Programları

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Eğitimler

Kimyasal Değerlendirme Uzmanlığı Eğitimleri

Bulut Akademi kalite ve en iyi hizmeti esas alarak sektörde en iyi olmayı amaçlamıştır. Türkiye’nin İSG kursu unvanını almayı sağlayan kaliteli hizmet anlayışı ile birlikte en iyi şekilde iş güvenliği eğitimi vermeye devam etmektedir.

Bulut Akadami %100 uzaktan eğitim ile birlikte zamandan ve mekandan tasarruf etmenizi sağlayarak en iyi hizmeti vermeye çalışmaktadır.

Bulut akademi ile birlikte;

 • A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi (Bakanlık Onaylı)
 • B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi (Bakanlık Onaylı)
 • C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi (Bakanlık Onaylı)
 • İşyeri Hemşireliği Eğitimi (Çalışma Bakanlığı Onaylı)
 • İŞ Güvenliği Uzmanlığı Saha Uygulama Eğitimi (Başarı Sertifikası + Referans Mektubu)
 • Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Eğitimi (Ulaştırma Bakanlığı Onaylı)
 • Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi (Yasal Mevzuata Birebir Uygun)
 • Hijyen Eğitimi (Üniversite ve E-devlet Onaylı)
 • Eğiticinin Eğitimi (Üniversite ve E-devlet Onaylı)
 • Yüksekte Çalışma Eğiticiliği Eğitimi (Üniversite ve E-devlet Onaylı)
 • Yangın Eğiticiliği Eğitimi (Üniversite ve E-devlet Onaylı)
 • Patlamadan Korunma Dokümanı Hazırlama Eğitimi (Üniversite ve E-devlet Onaylı)
 • ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi İç Denetçi Eğitimi (Uluslararası Akrediteli)
 • ISO 45001:2018 İSG Yönetim Sistemi İç Denetçi Eğitimi (Uluslararası Akrediteli)
 • ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi İç Denetçi Eğitimi (Uluslararası Akrediteli)
 • ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi İç Denetçi Eğitimi (Uluslararası Akrediteli)

eğitim başlıkları sıralanabilmektedir.

Bulut Akademi iş güvenliği eğitimi kursunu Türkiye genelinde hizmet vererek tüm kullanıcıların ulaşabilmesine imkan sağlamaktadır.

İş Güvenliği Eğitimi Nedir?

İş güvenliği Eğitimi, çalışanların iş kazalarından, iş güvenliği kurallarından nasıl korunacaklarını öğretmek amaçlanmaktadır. İş güvenliği Eğitimi sayesinde alınacak tedbirler hakkında bireyler bilinçlendirilmektedir. Daha güvenli bir iş ortamı kurmak amaçlanarak hazırlanan bu eğitim, Bulut Akademi tarafından Tüm Türkiye genelinde aktif olarak eğitim alınabilinmektedir.

İş Güvenliği Kursu Nedir?

İş güvenliği kursu, iş güvenliği eğitimi ile aynı anlamları içermektedir. İş güvenliği eğitimi ile birlikte bireylerin iş kazalarından ve çalışma esnasında nasıl korunacaklarını öğretmek amaçlanmaktadır. Bulut Akademi tüm Türkiye genelinde aktif olarak iş güvenliği eğitimi vererek bireylere en iyi hizmeti vermeyi amaçlamaktadır. 

İş Güvenliği Sertifikası Nedir ve Ne İşe Yarar? 

İş güvenliği sertifikası, iş güvenliği kursunda verilmektedir. İş güvenliği sertifikası, iş güvenliği uzmanı olarak görev yapmak isteyen bireylerin gerekli iş güvenliği eğitimi başarılı bir şekilde tamamladıkları takdirde aldıkları belgeye iş güvenliği sertifikası adı verilmektedir.

İş Güvenliği Uzmanı Nedir?

İş güvenliği uzmanı, mevcut iş yerinde oluşabilecek kazaları, hastalıkları, yaralanmaları ve ölümleri ortadan kaldırmak ya da önlemek için gerekli olan prosödürleri geliştirmekle sorumlu kişilere iş güvenliği uzmanı denilmektedir. İş güvenliği uzmanı, işçilerin sağlığı ve güvenliğine tehdit oluşturan sebepleri gibi önemli hususları ortadan kaldırmak görevleri arasındadır. Bulut akademi İş güvenliği uzmanlığı saha uygulama eğitimi (Başarı Sertifikası  + Referans Mektubu) Türkiye genelinde hizmet vermektedir. 

İSG Kursu Ne Demektir?

İSG kursu ne demektir? İSG kelimesi “İş Sağlığı ve Güvenliği” anlamına gelmektedir. İSG kursu ise “İş sağlığı ve güvenliği kursu” anlamına gelmektedir. Bulut akademi İSG kursu %100 uzaktan eğitim ile aktif olarak tüm Türkiye genelinde hizmet vermektedir.

İSG Sertifikası Ne Demektir?

İSG sertifikası ne demektir? İSG sertifikası “İş sağlığı ve güvenliği sertifikası” anlamına gelmektedir. İş güvenliği uzmanı olarak kariyer yapmak isteyen bireyler iş güvenliği eğitimini başarılı bir şekilde tamamladıkları takdirde İSG sertifikası elde etmiş olacaklardır. Bulut Akademi İSG sertifikası eğitimini tüm Türkiye genelinde %100 uzaktan eğitim ile birlikte en kaliteli hizmeti vermeyi esas alarak gerçekleştirmektedir.

İSG Sertifikası Kullanım Alanları Nerelerdir?

 İSG sertifikası kullanım alanlarını açıklayacak olursak 

İSG sertifikası Kullanım alanları;

Elektrik enerjisi üretim işleri yapılan yerler, cenaze hizmetleri, mermer ocakları, akaryakıt depolama tesisi işleri, maden kömürü işletmeciliği, sigortacılık, inşaat, banka, yedek parça perakende satış yerleri, yiyecek ve içecek satılan işyerleri gibi birçok alanda İSG sertifikası gerekmektedir. İSG sertifikası  bulut akademi tarafından uzaktan eğitim ile birlikte verilebilmektedir.

Nasıl İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Olunur?

İş sağlığı ve güvenliği uzmanı olabilmek için öncelikle iki yıllık eğitim veren MYO’lardan yada dört yıllık eğitim veren mühendislik fakülteleri, mimarlık fakültesi, teknik öğretmenler, fizik kimya ve biyoloji gibi lisans programlarından mezun olmak gerekmektedir. İş sağlığı ve güvenliği uzmanı olabilmek için iş güvenliği yetki belgesine sahip olmak gerekmektedir. Bulut akademi bu gibi birçok eğitimi %100 online şekilde vererek bireylere en başarılı şekilde İSG sertifikası, İSG kursu, iş güvenliği kursu, iş güvenliği eğitimleri vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. Bilgilendirme için teşekkürler. İş Güvenliği eğitimleri noktasında güvendiğim bir firma.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu