Dünya Çapında En Çok İndirilen Uygulamalar

Dünya Çapında En Çok İndirilen 10 Android Uygulaması

Android kullanan kullanıcı sayısı 2 milyar barajını aşmış durumda hal böyle olunca kullanıcıların da belirli bir beklentisi oluyor.Coğrafi bölgelere, yaş, cinsiyet ve eğitim durumuna göre farklılık gösteren bu beklentileri karşılamak bir hayli güç olabiliyor.

Google her geçen yılla birlikte kullanıcı sayısına milyonlar ekleyerek bu alanda zirveyi kimseye vermemeye kararlı.Peki insanlar neden googleyi tercih ediyorlar? Hangi uygulamaları daha çok indiriyolar? En çok hangi uygulamalarda zaman harcıyorlar gelin hep birlikte bakalım.

Googlenin Haziran 2018 de paylaştığı verilere göre Milyon Cinsinden En çok İndirilen Uygulamalar

1.Whatsapp 55.78 Milyon

Hemen hemen herkesin cep telefonunda aktif olarak kullandığı sosyal mesajlaşma platformu whatsapp zirveyi taşımaktadır.2009 yılında kurulan Whatsapp aktif olarak kullanılmaktadır. Kurucuları: Menlo Park – Brian Acton’dur

2.Messenger 44.06 Milyon

Messenger ise 2. sırada yerini almıştır.Whatsapp’dan sonra en çok indirilmeye sahip olan sosyal mesajlaşma platformudur.

3.Helix Jump 37.5 Milyon

İlk piyasaya sürülüş tarihi 10 Şubat 2018 olan oyun çok kısa bir zamanda gönüllerde taht kurmuştur.Hem Android hem İOS’da rahatlıkla indirilip oynanabilir Hepimizin bildiği Helix jump oyunu ortalığı kasıp kavuran bir oyun olarak bir anda gündeme oturmuştur.Stres atmak ve boş vakitlerinizde eğlenmek için oynanan bir oyundur.

4.Kick The Body 30.9 Milyon

Oyun tam stres atmalık tüm zamanların en çok indirilmesine sahip oyunlardan biri daha.Hem android hem ios’da oynanan bir oyundur.Yayımcısı: Playgendary’dir.

5. İnstagram 27.04 Milyon

İnstgram 6 Ekim 2010 tarihinde sosyal medyada ücretsiz olarak fotoğraf, video paylaşma uygulaması olarak karşımıza çıkmıştır.Short en iyi uygulama ödülüne layık görülen instagram 800 Milyonu aşkın kullanıcısıyla her geçen gün milyonlarca yeni kullanıcıya sahip olmaktadır.

6. Facebook 23.27 Milyon

Facebook yıllardır en çok indirilen uygulamalar arasında yerini korumaktadır.

7. Facebook Lite 22.24 Milyon

Düşük model telefonlar için özel olarak tasarlanan facebook lite en çok indirilen uygulamalar arasında

8. Tik Tok 22.15 Milyon

Son zamanların vazgeçilmez modası haline gelen tiktok da en çok indirilen uygulamalar arasına girmiştir.

9. Musically 21.69 Milyon

Son zamanlarda trendlerden düşmeyen musically uygulamasıda en çok indirilen uygulamalar arasında yerini bulmuştur.

10. Love Balls 21 Milyon

En çok indirilen uygulamalar arasında Love balls oyunu da yer almaktadır.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu